Historie firmy

Založení společnosti a její rozběh v prvních létech provozu.

Akciová společnost NYPRO hutní prodej, a.s. navazuje na činnost firmy NYPRO, s.r.o. Malé Svatoňovice, která byla založena v březnu roku 1991 jako soukromá společnost bratry Jiřím a Milošem Nývltovými. Hlavním předmětem její činnosti byl od počátku velkoobchod s hutním materiálem, od roku 1992 se sortiment rozšířil o stavební materiál. Počátkem roku 1992 se firma přestěhovala do vlastních prostor v Malých Svatoňovicích, které leží 15 km od města Trutnov v severovýchodních Čechách. Zde byl zřízen hlavní sklad pro hutní materiály, postupně byly budovány samostatné prodejny stavebnin v Úpici, Mladých Bukách a Broumově.

Původní skladové prostory v Malých Svatoňovicích přestaly vyhovovat potřebám firmy, a tak bylo v roce 1995 rozhodnuto vybudovat nový sklad hutních materiálů. Tento moderní objekt s železniční vlečkou a krytou plochou cca 6 000 m2 byl v srpnu roku 1996 uveden do provozu.

K 1. 1. 1997 došlo k rozdělení NYPRO s.r.o. na dvě samostatné společnosti – NYPRO hutní prodej, a.s. a STAVEBNINY NYPRO, a.s. Společnost STAVEBNINY NYPRO, a.s. byla následně odprodána a stávající firma se nadále věnuje pouze prodeji hutního materiálu.

Napište si o cenu hutního materiálu!

Informace o ochraně osobních údajů

Pro rychlejší komunikaci, prosím, uveďte rozměry (výška, tloušťka, délka atd.) množství a místo dodání.

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do jednoho pracovního dne. Většinou to ale bývá do pár hodin.

* Nutné vyplnit